Psycholog - kiedy może Ci pomóc? - zdrowie

psychoterapia Kraków

Skuteczny sposób na walkę z depresją


Każdy z nas ma czasem gorsze dni, jednak warto wiedzieć, że przedłużająca się chandra może być tak naprawdę depresją. To groźna choroba, która nie tylko odbiera radość życia, ale w niektórych przypadkach negatywnie wpł

Psycholog - kiedy może Ci pomóc? - zdrowie psychoterapia Kraków
ywa na relacje z bliskimi, a nawet prowadzić może do prób samobójczych. Jeśli więc zauważymy u siebie objawy depresji, warto jak najszybciej podjąć odpowiednie działania. Zdarza się, że najskuteczniejszym rozwiązaniem okazuje się leczenie farmakologiczne, zaś w innych przypadkach sprawdza się psychoterapia prowadzona przez doświadczonego specjalistę. Można też połączyć obie te metody, aby skutecznej leczyć tę groźną chorobę.



Psychoterapia – komu może pomóc?


Psychoterapia to specyficzna forma leczenia, ponieważ nie stosuje się w tym przypadku środków farmakologicznych, ale rozmowę. Jest ona jednak specyficzna, ponieważ podczas poszczególnych sesji opowiadamy o swoich problemach, zaś specjalista pomaga nam dotrzeć do często nieuświadomionych uczuć i emocji będących prawdziwą przyczyną trudności w budowaniu dobrych relacji z bliskimi czy nawet dolegliwości fizycznych. Z całą pewnością psychoterapii nie należy się wstydzić ani łączyć jej z chorobami psychicznymi. W życiu zdarzają się trudne momenty, kiedy pomoc specjalisty jest niezbędna, jak np. śmierć bliskiej osoby, depresja, rozstanie czy inne problemy, z którymi nie radzimy sobie samodzielnie.



Psychoterapia – w jaki sposób może pomóc?


Dawniej psychoterapia kojarzyła się wielu osobom z poważnymi zaburzeniami psychicznymi, które nierzadko wymagają odizolowania pacjenta. W obecnych czasach jednak psychoterapeuci służą pomocą również w wielu innych sytuacjach, jak chociażby problemy w małżeństwie, strata bliskiej osoby, depresja czy nawet nieśmiałość lub trudności w utrzymaniu dobrych relacji z rodziną. Psychoterapia to spotkania ze specjalistą, dzięki którym podczas rozmowy pacjent może uświadomić sobie własne emocje i tym samym łatwiej z nimi poradzić. Taka terapia nie wiąże się więc z zażywaniem środków farmakologicznych, ale często przynosi wymierne pozytywne skutki przede wszystkim wpływając na poprawę samopoczucia i jego jakość życia.




© 2019 http://zdrowie.oczamiczytelnika.olkusz.pl/