m. Problemy ze zdrowiem serca dotyczą zazwyczaj ludzi w podeszłym wieku, ale tak naprawdę nie ma na to reguły, bo dużo młodsi ludzie także mogą odczuwać niepokojące sygnały organizmu. Właśnie dlatego zawsze trzeba o siebie dbać, być pod stałą opieką lekarza i wykonywać badania, takie jak ekg, pomiar ciśnienia, rtg klatki piersiowej czy echo serca.
Badania profilaktyczne ratują życie
Większość ludzi w Polsce podobnie, jak na świecie boryka się z różnymi chorobami i przed rozpoczęciem leczenia konieczne jest wykonanie badań, jak na przykład badania ekg lub usg. Dziś wielu chorych odwiedza gabinety lekarskie specjalistyczne, bo musi zbadać kardiolog, gdyż dokucza ból w okolicach serca lub arytmia. Dziś medycyna potrafi pomóc niejednemu choremu pod warunkiem, że zgłosi się do lekarza we wczesnym stadium choroby. Zaniedbywanie badań i wizyt kontrolnych nie jest z pożytkiem dla zdrowia i życia pacjenta.
Specjalizacje lekarzy i badania
Medycyna ma wiele specjalizacji, a więc wielu jej studentów może być lekarzem zajmującym się zdrowiem innej części ludzkiego organizmu. Przykładowo, kardiolog zajmuje się zdrowiem serca i wykonuje wiele badań, na przykład ekg. Stomatolog zajmuje się zębami i je leczy wyrywa, albo wybiela. Okulista natomiast zajmuje się oczami, wykonuje operacje, zakrapia oczy, lub prześwietla, sprawdzając czy od ostatniej wizyty wzrok pacjenta jest na tym samym poziomie. Jeśli tak nie jest, zaleca na przykład wymianę dotychczasowych szkieł w okularach. To tylko kilka przykładów medycznych specjalizacji, bo przecież jest ich więcej.